☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 5292 |
|---|---|
| Name | Eriko Futami |
| Other Names | 二見 瑛理子 (ふたみ えりこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kimi Kiss Pure Rouge |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Rie Tanaka, 田中理恵, たなか りえ |
| タグ | school uniform, neckerchief, knee highs, blunt bangs |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 79cm |
| Birthday | November 1 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Eriko Futami
プロフィール
Anime girl Eriko Futami is a character from Kimi Kiss Pure Rouge.
They have been indexed as 女性 Teen with 黒 eyes and 黒 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黒 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Similar Characters
Also from Kimi Kiss Pure Rouge
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| czzzydt joined |
| Sundown24 joined |


Facebook 

Kimi Kiss Pure Rouge