Yuumi Hoshino appears in Kimi Kiss Pure Rouge as an unsorted character with 肩まで 茶色 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 5296 |
|---|---|
| Name | Yuumi Hoshino |
| Other Names | 星乃 結美 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kimi Kiss Pure Rouge |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Ami Koshimizu, 小清水亜美, こしみず あみ |
| タグ | school uniform, neckerchief, knee highs |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | January 12 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuumi Hoshino
プロフィール
Yuumi Hoshino is a character from Kimi Kiss Pure Rouge.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 茶色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Kimi Kiss Pure Rouge