☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 70341 |
|---|---|
| Name | Mizuki Kawashima |
| Other Names | 川島瑞樹(かわしまみずき) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Nao Toyama, 東山奈央, とうやま なお |
| タグ | |
| Personality | |
| Age | 28 |
| Birthday | November 25 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 159cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mizuki Kawashima
プロフィール
Anime girl Mizuki Kawashima is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime).
They have been indexed as 女性 大人 with オレンジ eyes and 茶色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | オレンジ | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster Cinderella Girls: U149 (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Similar Characters
Also from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime)
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
Elias rated Chitose Is in the Ramune Bottle ★★★★★
|
| monkedfluffy joined |
/from/アイドルマスター シンデレラガールズ/uploads/chars/6186-655707666.jpg)
Facebook 

Elias rated