Yui Ohtsuki is an unsorted character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) known for 腰まで 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 77182 |
|---|---|
| Name | Yui Ohtsuki |
| Other Names | 大槻 唯 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Nanami Yamashita, 山下七海, やました ななみ |
| タグ | shorts, bracelet, idol, gyaru, wavy hair |
| Personality | |
| Age | 17 |
| Birthday | May 7 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Blood Type | B |
| Height | 155cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
| Dominant Hand | Left |
| Hobbies | Karaoke |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yui Ohtsuki
プロフィール
Yui Ohtsuki is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime).
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime)
Kawaii or NOT?!
| Nerf joined |
1
Facebook 