☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 77209 |
|---|---|
| Name | Natsuki Kimura |
| Other Names | 木村 夏樹 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Kiyono Yasuno, 安野希世乃, やすの きよの |
| タグ | belt, necklace, idol |
| Personality | |
| Age | 18 |
| Height | 159cm |
| Weight | 41kg |
| Birthday | August 19 |
| Sign | Leo ♌ |
| Blood Type | AB |
| Bust | 82cm |
| Waist | 57cm |
| Dominant Hand | Left |
| Hip | 83cm |
| Hometown | Ibaraki |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Natsuki Kimura
プロフィール
Anime girl Natsuki Kimura is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime).
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 茶色 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
Quotes | Add
台詞 | View All
“ All right! Don't ask me anything dumb like if I'm ready or not. All I need is one passionate heart. Beating now, even harder! This beat is the only proof of life! ”
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Similar Characters
Also from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime)
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.

Facebook 
