Rina Fujimoto is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) featuring hasta la cintura rubio / amarillo hair and gris eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 77705 |
|---|---|
| Nombre | Rina Fujimoto |
| Other Names | 藤本 里奈 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Mayumi Kaneko, 金子真由美, |
| Etiquetas | biker, :3, gyaru, makeup, earrings, idol, eyeshadows, jacket, fur trim |
| Personalidad | |
| Age | 18 |
| Birthday | October 14 |
| Sign | Libra ♎ |
| Blood Type | A |
| Bust | 77cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
| JP Voice Actor | Kaneko Mayumi |
| Height | 154cm |
| Weight | 41kg |
| Personality | Energetic |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rina Fujimoto
Perfil
Rina Fujimoto is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime).
They have been indexed as Femenino Adolescente with Gris eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Gris | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime)
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Bartok joined |
| Mythicalsoul100 joined |
1
Facebook 